Líbí se Vám HitGames?

Hrajte pc hry a hry na konzole

Zajímavosti

Need For Speed: Hot Pursuit – recenze

Autor: Jan Blažek, 25.11.2010 08:42, zobrazeno 18994x

Need For Speed: Hot Pursuit – recenze

Některé možná vylekalo, že jdu recenzovat starý dobrý díl série NFS a to Hot Pursuit. Ano, Hot Pursuit recenzovat jdu, ale ten nový z roku 2010. A vlastně co to Need For Speed je ? Je to závodní hra od EA, která si dodnes drží obrovskou popularitu, skoro 16 let. Tento již 15. díl přinesl konečně něco nového oproti starším dílům, nebo se mýlím ? Koukneme na to.Recenze poskytuje internetový magazín o hrách Facegame.cz

Je libo být policista či závodník ?

Největší změnou je, že si můžeme vybrat za koho chceme hrát – za policistu, či za závodníka? Osobně jsem si zprvu vybral policisty, za které jsem si to mohl zkusit až v tomto díle, a musím říct, že lepší pocit jsem nezažil. Začínáte jako obyčejný policejní budižkničemu a postupem času se z vás stává nejlepší policista, před kterým se klaní i sám prezident. Ze začátku máte nejaké to nové auto od místní policie a zatýkáte místní pobudy a všechny, kteří překročí povolenou rychlost. Jediný způsob jak odrovnat tyto jezdce je napálit do nich co největší rychlostí a srovnat je tak se zemí. Takto postupujete v kariéře, po několika “misích” získáte nějaké to nádobíčko na chycení muže či mužů (možná i žen). K získání je celkem 4 dá se říci zbraně a jsou to tyto:

  • Zátarasy – Určitě znáte z nějakých akčních filmů a ze starších dílu NFS.
  • Hřebíkový pás – Předjedete závodníka a vystřelíte za sebe pás s ostny, jeho gumy se napůl propíchnou a vy tak máte větší šanci zasadit mu vítěznou ránu.
  • EMP – alias elektromagnetický puls. Ten na chvíli vyřadí soupeřovi elektronické systémy a trochu mu poškodí koně na čtyřech kolech.
  • A poslední je Policejní Vrtulník – Ten se využívá v nouzi, a to nejvyšší, vrtulník vyšlete a ten si automaticky najde vhodné místo kam vypustit pásy, jezdec buď uhne, nebo je slepý.

Každou tuto zbraň nemáte k dispozici ve všech misích, ale vždy je předurčený počet a druh zbraní. Dále se také dají vylepšit až do úrovně III. (3.) – v zátarasech jsou např. odolnější auta.

Toto byly samozřejmě pouze policejní zlepšováky, máme zde také jezdecké (závodnické).

Máme zde dva stejné jako u policistů a to EMP a Hřebíkový pás. Poté zde máme:


  • Turbo – To vám přídá velkou akceleraci (větší než samotný Systém Nitrous)

  • Rušička – Ta na krátkou dobu vyřadí policejní navigaci a jejich zlepšováky.

Kampaně na obou stranách jsou celkem dlouhé a pobaví

Jaké sou samotné kampaně ?

Již jsem výše psal, lze hrát za policisty i závodníky a sepsal jsem jejich zlepšováky. Tyto kariéry jsou velice dlouhé a po chvíli začnou být stereotypní, to ovšem spravuje ONLINE režim, díky kterému můžete hrát se svými přáteli po internetu a závodit tak spolu jako policista a závodník. K tomu je samozřejmě vyžadovaná originální kopie hry.

Online režim je opravdu návykový a hře dodává ten správný směr. K dispozici je velké množství tratí a aut. Je tedy z čeho vybírat. Ve hře si můžeme také vybrat ‘Volnou Jízdu’. Když už jsme u volné jízdy, a jízdy celkové, na městě se jménem Soucrest City pracovaly Criterion Games (Autoři Burnout Paradise), a je známo že Criterion umí města velice dobře!

Grafika

Grafika nových Need For Speed mě natolik oslnila, že mě vtáhla do té atmosféry být policistou a zatýkat ty, s prominutím, svině, co neumí číst zákon. Odlesky jsou velice pěkné. Když jedete v noci zatknout půlnoční jezdce a najednou letí helikoptéra, tomu se říká panečku atmosféra.

V nastavení najdeme všechno důležité, ale chybí zde nastaveni antialiasingu, které si musíte ručně nastavit v *.ini  souboru u hry.


 


Deformace, Destrukce, aneb Rozřežeme vás na maděru!

Recenze ještě nekončí, přináším vám dobrou zprávu! Díky kariéře za policisty budeme moci zdeformovat jezdce tak, že své auto za pár tisíc USD nepoznají. K tomu se váže fakt, že tvůrci tvrdili že zničení bude mít vliv na jízdu, já jsem ovšem nic takového nezaznamenal.

Kde je zakopané kolo ?

Mnozí z vás si jistě všimli, že jsem zde nezmínil klasický tuning, který bývá v NFS jeden z nejlepších. Ovšem v tom je ten problém, v novém Need For Speed žádný tuning není, kromě změny barvy aut. Ale hra má dobrý online režim, nově policejní kariéru a pěknou grafiku. Myslím, že tuning jsme obětovat mohli, přeci jen je to návrat ke kořenům, a v dřívějších dílech také tuning nebyl, první tuning se objevil až v díle Need for Speed: Underground. A tak hra ztrácí na hodnocení jen minimálně.


 


Co se jinam nevešlo!

CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 GHZ or AMD Athlon X2 64 2.4GHZ
RAM: 1.5 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista – Windows 7
VGA: 256 MB DirectX 9.0 compliant card with Shader Model 3.0 or higher (ATI RADEON X1950, HD 2400/ NVIDIA GeForce 7)
DX: DirectX 9.0c
OS: Windows XP SP 3 (32-64 bits) / Windows Vista (32-64 bits) / Windows 7 (32-64 bits)
HDD: 6.5 GB
Sound: DirectX 9.0 compliant sound card

COMPATIBLE VIDEO CARD CHIP SETS: ATI RADEON X1950, HD 2000/3000/4000/5000 series NVIDIA GeForce 7/8/9/100/200 series


 


Verdikt

Máme zde pokračování série, která po několika neúspěšných dílech byla na pokraji zhroucení.Vývojáři se ovšem rozhodli, vrátit se ke kořenům série. A věřte nebo ne, rozhodli se dobře, hodně dobře. A přinesli nám úžasnou hru, nově s kariérou za policisty a výborným online režimem.

Hodnocení: 93%

Plusy:

- Návrat ke kořenům

- Online režim

- Hudební doprovod

- Česká lokalizace

- Kariéra za policisty

Mínusy:

- Žádný tuningPrůměrné hodnocení
1,81
Ohodnoťte jako ve škole
1   2   3   4   5  
Příspěvky do diskuze můžete přidávat po přihlášení!